FETIȚĂ DE 11 ANI DIN PETROȘANI VIOLATĂ ȘI OBLIGATĂ SĂ ÎNTREȚINĂ RELAȚII SEXUALE CU ÎNCĂ TREI BĂRBAȚI

Miercuri seara 12.02.2020,o femeie de 34 de ani din Petroșani a reclamat că fiica sa în vârstă de 11 ani a fost violată de un bărbat de 45 de ani din Petroșani.Începând cu luna decembrie 2019,minora s-a deplasat la locuința bărbatului,vecin cu reclamanta, unde a rămas să doarmă în mod repetat,uneori cu acordul mamei.Ulterior mama a aflat că bărbatul a întreținut relații sexuale cu fetița.Fetița susține că a fost  obligată să întrețină relații sexuale plătite  cu încă trei bărbați și în plus să facă sex în trei cu violatorul și soția acestuia.Bărbatul filmase partidele de sex și o șantaja că le va face publice pe internet dacă fetița va spune de relațiile sexuale la care a fost obligată,mamei sau altor persoane.Bărbatul a fost reținut în cursul nopții trecute  pentru 24 de ore.Va fi dus în fața magistraților din Petroșani sub acuzațiile de viol și șantaj.Fetița a fost condusă la sediul poliției pentru a fi audiată în legătură cu fapta reclamată și va fi supusă unei expertize medicale în regim de urgență.

Urmează a fi stabilit de procurorul de caz dacă vor fi reținuți și cei trei bărbați care au întreținut relații sexuale plătite  cu fetița,cercetările sunt în curs.De asemenea IPJ Hunedoara va cerceta pe parcursul verificărilor interne, dispuse în regim de urgență, dacă femeia a sesizat faptele către Poliția Municipiului Petroșani anterior datei de 12.02.2020.

Vă vom ține la curent în continuare cu mersul anchetei efectuate sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Petroșani.